Son Kullanıcı Hizmetleri


E-POSTA TALEP

Öğrencilerimize, kayıt işlemlerini tamamlamalarının ardından e-posta adresleri ad.soyad@stu.rumeli.edu.tr olarak oluşturularak, otomatik sms aracılığı ile bilgilendirilmektedir.

Akademik ve idari personellerimizin e-posta talepleri, iş başvuru işlemleri esnasında Personel Daire Başkanlığı tarafından ilgili başvuru formu ile alınmaktadır. Oluşturulan e-posta adreslerinin giriş bilgileri, akademik ve idari personelin ikincil e-postalarına gönderilmektedir. 

  • Akademik Personel E-Posta Talep Formu Görüntülemek için TIKLAYINIZ
  • Öğrenci E-Posta Talep Formu Görüntülemek için TIKLAYINIZ

 

SSL VPN / RDP BAĞLANTI TALEBİ

Akademik VPN  tüm akademik personelin yararlanabileceği bir hizmettir.

VPN hizmetinde kullanılacak kullanıcı adı ve şifreleri ile internet erişimi Rumeli_Uni/NET üzerinden gerçekleşir. Bu sayede dünyanın herhangi bir yerinden Üniversitemizin kütüphane e-dergilerine ve akademik veri tabanlarına, Rumeli Üniversitesi kampüsü içerisinden bağlandıkları gibi erişim sağlayabilirler. Bu hizmetten sadece İstanbul Rumeli Ünivesitesi akademik personeli yararlanabilir.

Akademik VPN hizmeti için Formu (TIKLAYINIZ) doldurduktan sonra btyardim@rumeli.edu.tr ye göndermeniz gerekmektedir. 

RDP bağlantı hizmeti için Formu ( TIKLAYINIZ ) doldurduktan sonra btyardim@rumeli.edu.tr ye göndermeniz gerekmektedir. 

 

AKILLI TAHTA KULLANIMI 

Üniversitemiz dersliklerinde kullanılan Akıllı tahtaların kullanımı ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz rehberi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 

Tıklayınız

 

KURUMSAL E-POSTA İMZASI EKLEME

Üniversitemizin size vermiş olduğu kurumsal e-posta (rumeli.edu.tr) e-posta imzası ekleme ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz rehberi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Tıklayınız

Designneuro